Adet Söktürücü Bitki Çayları


Adet Söktürücü Bitki Çayları

Adet dönemi, birçok kadın için sorunlu geçen bir dönemdir ve bu dönem aşırı stresli geçmektedir. Özellikle adet gecikmesi sorunu dikkat edilmesi gereken bir sorundur. Başta iklim değişikliği olmak üzere bazı hastalıkların etkisi ya da ilaçların yan etkisiyle bu durum ortaya çıkabilmektedir.

Bu soruna karşı doğal yöntemler öne çıkmakta ve adet söktürücü bitki çayları şu şekilde sıralanmaktadır:

Defne Yaprağı Çayı

Defne yaprağı, özellikle son dönemlerde sıklıkla kullanılan bitkiler arasında yer almaktadır. Adet söktürücü bitki çayları arasında yer alan bu çayın yapımı için, 10 gram kadar defne yaprağının üzerine yaklaşık 400 ml su koyarak demliğin ağzını kapatın. Kaynamaya başladıktan sonra altını kısarak 5 dakika bekleyin. Termosta 3 saat kadar bekletin ve çayı süzerek gün içinde tümünün tek seferde bitirmeye çalışın. Özellikle yemekten yarım saat önce içmeniz önerilmekte ve etkisini bir gün sonra göstermektedir. Bu çayın fazlası aşırı kanamaya yol açabileceği için dikkatli olunması gerekmektedir.

Solucan Otu Çayı

Adet söktürücü bitki çayları arasında bilinen en etkili yöntem solucan otu çayıdır. Bu çayı yapmak için 2 yemek kaşığı solucan otuna yeni kaynamış 200 ml su ekleyin. Yaklaşık yarım saat demlenmeye bırakın ve süzdükten sonra günde 3 kerede tüketin. Yemeklerden yarım saat önce içmesi önerilmektedir. Solucan otu çayı etkisini gün içinde gösterecek ve adet durumunun düzene binmesine yardımcı olacaktır.

Soğan Kabuğu Çayı

Yapısı nedeniyle soğan kabuğu adet konusunda önemlidir. Adet söktürücü bitki çayları arasında soğan kabuğu çayı yer almaktadır. Bu çayı yapmak için bir miktar soğan kabuğunun üzerine 250 ml kadar yeni kaynamış su ekleyerek 15 dakika kapağı kapalı şekilde bekletin. Sonrasında süzerek her sabah kahvaltıdan yarım saat önce tüketmeniz gerekmektedir. Tek başına içmek istemezseniz siyah çaya karıştırarak da tüketebilirsiniz.

Adet söktürücü bitki çayları bu şekildedir. Size en uygun olan çayı tercih ederek adet döneminin daha düzenli geçmesini sağlayabilirsiniz. İlaçlara yönelmeden önce doğal yollarla bu soruna çare bulunması önerilmekte ve bu çaylar son derece önemli alternatif olmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 26 Mart 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın