Aslanpençesi Çayının Faydaları


Günümüzde sağlık sorunları yaşayan kişilerin önemli bir kısmı doğal yollardan çözüm aramaktadır. Bu noktada şifalı bitkiler konusu devreye girmektedir. Orta çağlardan bu yana kullanılan aslanpençesi çayını 3 gram aslanpençesi otu ve 2 bardak su ile demleyebilirsiniz. Aslanpençesi çayının faydaları şu şekilde sıralanmaktadır:

Sindirim Sistemine Faydaları

Günlük hayatta rahat etmek için düzenli çalışan bir sindirim sistemine sahip olmak gerekmektedir. Aslanpençesi çayının faydaları incelendiğinde sindirim sistemine olumlu etki etmesi yer almaktadır. Özellikle ishal gibi yaygın görülen sorunlarda etkili olan aslanpençesi çayı, mide bulantısına karşı da etkili olmaktadır.

Kadın Hastalıklarına Faydaları

Kadın hastalıklarında doğal yöntemler önemli bir yer edinmektedir. Bu yöntemler arasında yer alan aslanpençesi çayının faydaları arasında özellikle adet dönemindeki ağrılara iyi gelmesi yer almaktadır. Bunun yanı sıra menopoz döneminde yaşanan huzursuzluğun giderilmesinde etkilidir. Bunun yanı sıra rahim akıntılarının azalmasında önemli rol oynamaktadır.

Boğaz Ağrısına Faydaları

Özellikle kış dönemlerinde artış gösteren boğaz ağrısı, çeşitli sebeplerle ortaya çıkmaktadır. Yemek yemeyi ve günlük hayatı olumsuz etkileyen bu soruna kısa sürede çözüm üretilmelidir. Aslanpençesi çayının faydaları arasında boğaz ağrılarını gidermesi yer almaktadır. Düzenli olarak bu çayın tüketilmesi boğazdaki şişlik hissini önemli bir şekilde azaltmaktadır.

Ağız İçi Yaralarına Faydaları

Ağız içerisinde çıkan yaralar önemli hastalıkların habercisi olabilmektedir. Bunun yanı sıra aşırı sıcak gıda tüketimi de etkili olmaktadır. Aslanpençesi çayının faydaları arasında ağız içi yaralarını olumlu etkilemesi yer almaktadır. Bu çayı içerken ağzınızda bir süre tutmanız durumunda faydasını kısa sürede hissedeceksiniz.

Kansızlık Sorununa Faydaları

Vücutta kan oranının düşük seviyede olması önemli sorunlara neden olabilmektedir. Aslanpençesi çayının faydaları arasında vücuttaki kan oranına olumlu etki etmesi yer almaktadır. Bu durum da başta damar sağlığı olmak üzere kalp sağlığını olumlu etkilemektedir.

Aslanpençesi çayının faydaları bu şekildedir. Bu çayı tüketirken dikkat edilmesi gereken nokta tüketimde aşırıya kaçmamaktır. Günde bir ya da iki bardak tüketmeniz faydasını tam olarak almanızı sağlayacaktır. Aslanpençesi bitkisini seçkin aktarlarda bulabilir ve evinizden eksik etmeyerek olumlu etkilerinden dilediğiniz zaman faydalanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 15 Mart 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın