Baş Ağrısına İyi Gelen Bitki Çayları


Baş ağrısı, pek çok sebepten dolayı ortaya çıkan, günlük hayatı olumsuz etkileyen bir konudur. Ağrı kesici ilaçlar çözüm olsa da bu ilaçların mideye verdiği zararlar uzun soluklu kullanımda sorunlara neden olmaktadır. Bu noktada baş ağrısına iyi gelen bitki çayları konusu devreye girmektedir. Bu konuda şu bitki çaylarına başvurulabilir:

Strese Bağlı Baş Ağrısına İyi Gelen Bitki Çayları           

Günümüzde yoğun iş hayatı ve sürekli koşuşturma sonucunda stres faktörü ortaya çıkmaktadır. Stresin yoğun olduğu dönemlerde baş ağrısı ortaya çıkabilmektedir. Bu tür baş ağrısına ağrı kesici kullanmanız önerilmemektedir. Öncelikle sakinleştirici etkiye sahip bitki çaylarına yönelmelisiniz. Bu tür baş ağrısına iyi gelen bitki çayları incelendiğinde ise ıhlamur çayı, lavanta çayı ve papatya çayı karşımıza çıkmaktadır. Bu popüler bitki çayları baş ağrısını gidermeye ve rahatlamanıza yardımcı olacaktır.

Migrene Bağlı Baş Ağrısına İyi Gelen Bitki Çayları

Migren, sık görülen ve şiddetli baş ağrısına sebep olan bir hastalıktır. Beyni çevreleyen damarların daralmasıyla oluştuğu düşünülen migren sorunu için ilaç kullanımı önceliklidir. Ancak bu tür baş ağrısına iyi gelen bitki çayları arasında zencefil çayı bulunmaktadır. Yine de ilaç kullanıyorsanız bu ilaçlarla etkileşimi olabileceğinden dolayı doktora danışarak kullanmanız önerilmektedir.

Sinüzite Bağlı Baş Ağrısına İyi Gelen Bitki Çayları

Sinüslerin iltihaplanması sonucunda sinüzit sorunu ortaya çıkmaktadır. Bunun yanı sıra mevsimsel alerjiler de bu sorunu tetiklemektedir. Bu sorun şiddetli baş ağrısına nende olabildiği için rahatsızlık vermektedir. Bu tür baş ağrısına iyi gelen bitki çayları olarak yeşil çay önerilmektedir. Bunun yanı sıra meyan köklü çayın kullanımı da sinüsleri rahatlattığı için önerilmektedir. Bu hastalıktan dolayı ilaç kullananlar etkileşim faktörüne karşılık doktora danışarak kullanmalıdır.

Baş ağrısına iyi gelen bitki çayları bu şekilde sıralanmaktadır. Her ne kadar ağrıyı geçiren ilaçlar olsa da bu yöntemler doğal olduğu için daha önemlidir. Yine de hangi çayı tercih ederseniz edin fazla tüketmemeye ve kullandığınız ilaçlar varsa uzmana danışarak tüketmeye dikkat etmelisiniz. Bu çayları kısa sürede, kendi imkanlarınızla yapabilir ve doğal yollarla rahat bir nefes alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 20 Mart 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın