Bebeğinizin uyumasını kolaylaştıran 5 yöntem


Bebeğinizin uykusunu düzenlemek amaçlı de uygulayabileceğiniz birkaç metot..

1. Beyaz gürültü sesleri çalın
Kapı açma ya da lamba açıp kapama sesleri dahi bebeğinizi uyandırıyorsa beyaz gürültü sesleri çalmayı deneyin. Bebeklerin uyumasına yardımcı olan beyaz gürültü, ismi gibi esasında bir gürültü değildir. Okyanus, rüzgar, dalga, şelale sesine benzer uğultulu ses frekansıdır. Bu sesler de bebeğinizin uyumasına destek olur.

2. Bebeğinizi zamanlı besleyin
Bebeklerin gece aralıksız uyuması için uyumadan karınlarının tok olması çok mühimdir yoksa acıktıkları süre uyanırlar. Bu yüzden bebeğiniz yatmadan en az yarım saat öncesinde yemek yedirmelisiniz fakat gaz ya da mide bulantısı yapacak şeylerden kaçının.

3. Uyku vaktinden öncesinde bir rutin oluşturun
Her gece yatmadan benzer şeyleri yaparsanız bebeğiniz yatma zamanının gelmiş olduğunu anlamaya başlayacak. Örneğin ılık bir banyo yaptırıp daha sonra temiz elbise giydirip ve temiz bir bez takıp bir düzen yaratabilirsiniz.

4. Işıkları kapalı tutun
Nasıl siz de ışıklar açık uyuyamıyor iseniz, bebeğiniz de uyuyamaz. Bu yüzden bebeğiniz uyurken ışıkları kapatmalı ya da loş ışıklı bir ortam yaratmalısınız.

5. Odanın ısısını ayarlayın
Bebeğiniz çok sıcak ya da çok soğuk bir ortamda huzurlu uyuyamayacağından oda ısısını ona uygun ayarlamalısınız. Oda sıcaklığına yakın (25°C) bir sıcaklık yetecektir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 24 Temmuz 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın