Ceviz Yaprağı Çayının Faydaları


Ceviz Yaprağı Çayının Faydaları

Ceviz, son derece sık kullanılan, ağacının boyu 35 metreye kadar çıkabilen bir bitkidir. Yumuşak yeşil dış tabakası olan meyveleri bulunan ceviz, dünyanın birçok yerinde yetiştirilmektedir. Ceviz son derece şifalı bir gıdadır ve aynı zamanda yaprakları da kullanılmaktadır.

Ceviz yaprağı çayının faydaları şu şekilde sıralanmaktadır:

Bağışıklık Sistemine Faydaları

Bağışıklık sistemi, mevsim değişikliklerinde önemi artan, vücudun hastalıklara karşı direnç kazanmasını sağlayan unsurdur. Ceviz yaprağı çayının faydaları arasında içerdiği yağ asitleri sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirmesi yer almaktadır. Bu çayı özellikle kış aylarına girerken kullanmanız bulaşıcı hastalıklara yakalanmanızı engelleyecektir.

Basur Tedavisine Faydaları

Basur yani hemaroid, kabızlık sonrasında meydana gelen bir sorundur ve genellikle hareketsiz hayat tarzına sahip kişilerde görülmektedir. Ceviz yaprağı çayının faydaları arasında basur tedavisine fayda etmesi yer almaktadır. İçerdiği asit proteinleri sayesinde bu sorunla mücadele etmekte ve ilaç tedavisine destek olmaktadır.

Adet Düzensizliğine Etkisi

Adet düzensizliği sorunu kadınların büyük kısmını etkileyen bir sorundur. Özellikle bu dönemin geç gelmesi ya da kısa sürmesi psikolojik ve fiziksel eksilere neden olmaktadır. Ceviz yaprağı çayının faydaları arasında adet düzensizliğine fayda vermesi yer almaktadır. Bu çay sayesinde adet düzensizliğinizin önüne geçebilir ve rahat bir nefes alabilirsiniz.

Gut Hastalığına Etkisi

Gut hastalığı, son derece önemli ve beslenme düzenine dikkat edilmesini gerektiren bir hastalıktır. Et ve birçok gıda tüketildiğinde olumsuz durumlara nende olan gut hastalığında doğal çözümler oldukça önemlidir. Ceviz yaprağı çayının faydaları arasında gut hastalığına olumlu etki etmesi yer almaktadır.

Kan Şekeri Düzeyine Etkisi

Kan şekeri seviyesinin normal düzeyde olması son derece önemlidir. Ceviz yaprağı çayının faydaları arasında kan şekeri düzeyini dengede tutması yer almaktadır. Özellikle diyabet hastalarının bu çayı tüketmesi önerilmektedir.

Ceviz yaprağı çayının faydaları bu şekildedir. Özellikle C vitamini eksikliği yaşayan kişilerin bu çayı düzenli olarak tüketmesi önerilmektedir. 2 çay kaşığı kurutulmuş ceviz yaprağına 250 ml su koyarak 5 dakika boyunca kaynatın. Sonrasında süzerek günde 2 ya da 3 fincan tüketerek faydalarını edinin. Çayın tüketimini abartmamanız da önerilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 29 Mart 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın