Cildi Gençleştiren Bitki Çayları


Cildi Gençleştiren Bitki Çayları

Görsellik anlamında en önemli konular arasında cilt sağlığı yer almaktadır. Cilt sağlığı konusu sosyal hayat ve ruhsal durum bakımından da önemlidir. Özellikle erken yaşlarda cildinde kırışıklık olan kişiler, bu durumdan her anlamda olumsuz etkilenmektedir. Bu konuyla ilgili birçok kozmetik firmasının ürünü bulunsa da doğal yöntemler önerilmektedir.

Cildi gençleştiren bitki çayları şu şekilde sıralanmaktadır:

Cildi Gençleştirici Rezene Kökü Çayı

Rezene, içeriğinden dolayı birçok önemli etkiye sahiptir. Özellikle Kafkas halkları tarafından yoğun olarak kullanılan rezene, gençlik sırrı olarak adlandırılmaktadır. Cildi gençleştiren bitki çayları arasında yer alan rezene kökü çayını yapmak için, 25 gram kadar rezene kökünün üzerine yeni kaynamış 1 litre su koyun ve 2 dakika kısık ateşte kaynatarak 10 dakika boyunca demlenmeye bırakın. Bu çayı günde 3 kez yemeklerden önce içmeniz önerilmektedir. Yine de tükettiğiniz miktara dikkat etmenizde büyük fayda vardır. Her bitki çayında olduğu gibi rezene kökü çayının da aşırı tüketimi önerilmemektedir.

Gençleştirici Çilek Yaprağı Çayı

Cildin genç görünmesi için nem dengesi son derece önemlidir. Östrojen sentezinin artması sonucunda kan dolaşımı hızlanır ve vücudun nem dengesi normale döner. Cildi gençleştiren bitki çayları arasında çilek yaprağı çayı bulunmaktadır.

Çilek yaprağının cildi nemlendirmesi bu konuda kullanılmasını sağlamaktadır. Bu çayı yapmak için eşit miktarda kurutulmuş ya da taze çilek yaprağı, kuşburnu yaprağı ve ahududu yaprağını iyice karıştırın. Bu karışımdan bir yemek kaşığı kadarını porselen demliğe koyun ve üzerine 1 su bardağı yeni kaynamış su ekleyin. Yaklaşık 20 dakika demlenmeye bırakarak bu çayı günde bir kere sabah kahvaltısından yarım saat önce için.

Bu çayı hamileler ve çocukların yanı sıra, içeriğindeki bitkilere alerjisi bulunanlar tüketmemelidir.

Cildi gençleştiren bitki çayları bu şekilde sıralanmaktadır. Bu çayların genel olarak nem dengesini sağlamaya yardımcı olduğu unutulmamalıdır. Bu çayların yanı sıra kimyasal içermeyen kremlerden de faydalanabilirsiniz. Bunun yanı sıra günlük su tüketimini arttırmanı ve dengeli beslenmeniz de önemlidir. Cildinizin daha pürüzsüz ve genç görünmesi için bu çaylardan dilediğinizi tüketebilir ve faydalarını elde edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 26 Mart 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın