Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?


Diş Ağrısına Ne İyi Gelir

Her insanın korkulu rüyası haline gelen diş ağrısı, en çok rahatsız eden ağrılar arasında yer almaktadır. Diş ağrımasının en önemli etkenlerden birisi de dişlerde oluşan çürüklerden oluşmaktadır.

Diş ağrısının önüne geçmek ve bir nebze olsa dahi dişi rahatlatmak için genellikle diş için ağrı kesici vb. ilaçlar kullanılmaktadır. Kullanılan bu ilaçların dışında bazı teknikler uygulayarak diş ağrısına çözüm bulunabilir. Uygulanan bu tekniklerin vermiş olduğu olumlu sonuçlar çoğu zaman doğru kullanılan besinler ile etkisini göstermektedir. Bu nedenle evdeki bazı besinleri dişiniz için uygun biçimde kullanıldığında rahatlatıcı bir sonuç elde edebilirsiniz.

Dilerseniz Diş ağrısına karşı hangi besinler iyi gelir? Hep beraber bakalım.

Karanfil; Diş ağrısı için başta gelen besinlerden bir tanesi de karanfildir. Karanfilin uyuşturucu etkisi ile diş etlerinizin uyuşmasına neden olur ve diş ağrısını en aza indirir.

Siyah Zeytin; Siyah zeytinin de uyuşturma özelliğinden dolayı diş etlerinizde uyuşma sağlar ve diş ağrınızı bir nebze aza indirir. Karanfil ile aynı etkiyi veren siyah zeytin karanfil bulunmadığı zamanlarda ikinci bir alternatif olarak kullanılabilir.

Tuzlu Su; Diş ağrısı için alternatif bir yöntem ise tuzlu su ile ağzımıza çalkalamak olacaktır. Tuzlu su ile ağız çalkalandığı zamana tuz içerisindeki toksinler diş aralarındaki ağrı sebebi olan bakterileri bir nebze öldürerek diş ağrısını aza indirmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 4 Ekim 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın