Göğüs Yaralarına Ne İyi Gelir


Göğüs yarası, emzirme dönemindeki annelerin sıklıkla yaşadığı sorunlar arasında yer almaktadır. Göğüs uçlarında çatlama, kanama ya da hassasiyet olması nedeniyle emzirme konusu adeta işkenceye dönmektedir.

Bu sorunun ortaya çıkmasında yüzeysel zedelenmeyle birlikte enfeksiyon, bebeğin dilindeki sorunlar, süt kabarcığı gibi sorunlar etkendir. Bu noktada göğüs yaralarına ne iyi gelir sorusunun yanıtı önem kazanmaktadır.

Göğüs Yaralarına Yağ Uygulaması

Zeytinyağı, tatlı badem yağı ya da hindistancevizi yağı kullanarak göğüs sorunlarında önemli artılar elde edebilirsiniz. Göğüs yaralarına ne iyi gelir sorusunun yanıtları arasında bu yağlardan birini kullanmanız yer almaktadır. Özellikle çatlaklara karşı uygulanabilecek bu yağlar, kuruluk sorununu engellemektedir. İstenilen yağı az miktarda ısıtarak pamuk yardımıyla nazikçe yara olan kısımlara uygulayın.

Göğüs Yaralarına Fesleğen

Fesleğen, içeriğinden dolayı önemli sorunlara etki eden bir gıda maddesidir. Göğüs yaralarına ne iyi gelir sorusunun yanıtları arasında fesleğen de bulunmaktadır. Bunun için bir avuç kadar fesleğeni ezerek hamur kıvamına getirin.

Bu hamuru göğüste yara olan kısmın üzerine uygulayarak yarım saat bekletin. Bu işlemi günde üç kez yapabilirsiniz ancak fesleğenin keskin kokusu olduğu için bebeği emzirmeden önce iyice yıkayın.

Göğüs Yaralarına Aloe Vera

Aleo vera, birçok kozmetik ürününde kullanılan ve tıp alanında da kendine yer eden bir bitkidir. Bu noktada göğüs yaralarına ne iyi gelir sorusunun yanıtları arasında aloe vera kullanımı yer almaktadır. Bu bitkinin yapraklarının jelini alarak yara olan kısma uygulayabilirsiniz. Bu uygulamanın ardından göğsünüzü iyice yıkamanız ve bebeği sonrasında emzirmeniz önerilmektedir.

Göğüs Yaralarına Bal

Bal, antibakteriyel özelliği olan ve hemen her derde çare olduğu belirtilen bir gıda maddesidir. Göğüs yaralarına ne iyi gelir sorusunun yanıtları arasında bal uygulaması bulunmaktadır. Bunun için bir miktar bal alarak yara olan kısma uygulayın ve kurumaya bırakın. Tamamen kuruduktan sonra iyice yıkayın ve bebeğinizi sonrasında emzirmeye başlayın.

Göğüs yaralarına ne iyi gelir sorusunun yanıtları arasında limon, buz, papatya, lavanta gibi uygulamalar da yer almaktadır. Size en uygun olan yöntemi tercih ederek ilaç kullanmadan bu sorunu aşabilirsiniz.

Lütfen daha öncesinde doktorunuza danışınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 27 Haziran 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın