Göz Çapaklanmasına Ne İyi Gelir


Göz çapaklanması, hemen her yaşta görülebilen ve özellikle yaşam kalitesini etkileyen önemli bir sorundur. Özellikle sabahları uykudan uyanınca ortaya çıkan bu sorun, gözyaşı kanalı adı verilen kısmın kurumasından dolayı ortaya çıkmaktadır.

Nemlenen göz çevresi genellikle sabah saatlerinde kurumakta ve çapakları ortaya çıkarmaktadır. Bu konuyla ilgili göz çapaklanmasına ne iyi gelir sorusunun yanıtı ön plana çıkmaktadır.

Göz Çapaklanmasına Yaban Mersini

Göz rahatsızlığı denildiğinde akılara gelen bitkiler arasında yer alan yaban mersini gözde oluşan enfeksiyonlara oldukça iyi gelmektedir. İçeriğinde yer alan antioksit maddesi sayesinde göz çapaklanmasına ne iyi gelir sorusunun yanıtları arasında yaban mersini yer almaktadır. İltihap kaynaklı çapaklanma sorununda bu bitkinin kullanılması tavsiye edilmektedir.

Göz Çapaklanmasına Adaçayı

Çapaklanma ve sonrasında kızarıklıkların giderilmesinde etkili olan bitkilerin kullanımı son derece önemlidir. Göz çapaklanmasına ne iyi gelir sorusunun yanıtları arasında adaçayı yer almaktadır. Adaçayı yapıldıktan sonra ılımasını bekleyin ve pamuğa batırarak göz çevresine uygulayın. Göz çevresinin dikkatli bir şekilde silinmesi ve gözle temas etmemesi gerekmektedir.

Göz Çapaklanmasına Rezene

Rezene, içeriğinden dolayı göz çapaklanmasına ne iyi gelir sorusunun yanıtları arasında yer almaktadır. Çapaklanmanın yoğun olduğu dönemde rezene uygulaması yapmanız durumunda önemli fayda elde edebilirsiniz. Özellikle bu bitki göze uygulanırken fazla bastırılmasının gözde kızarıklığa neden olabileceği unutulmamalı ve dikkatli bir şekilde uygulanmalıdır.

Göz Çapaklanmasına Böğürtlen

Antioksidan içeriğiyle dikkat çeken böğürtlen, birçok sorunda etkilidir. Göz çapaklanmasına ne iyi gelir sorusunun yanıtları arasında antioksidan içeriği sayesinde böğürtlen yer almaktadır. Yapılan çay ile gözler silinirken fazla bastırılmamalı ve son derece hafif bir şekilde temizlenmesine dikkat edilmelidir. Fazla bastırılması durumunda gözde kanlanma sorunu ortaya çıkabilmektedir.

Göz Çapaklanmasına Aynısafa Bitkisi

Göz çapaklanmasına ne iyi gelir sorusunun yanıtları arasında aynısafa bitkisi yer almaktadır. Sıcak suyun içerisine bir tutam aynısafa bitkisi eklenerek 20 dakika kadar bekletilmelidir. Sonrasında bir bez yardımıyla bu çayı hafif bir şekilde gözünüze uygulayın. Gözde 15 dakika kadar bu bezi bekletin ve gerektiğinde günde 2 kez bu yöntemi uygulayarak çapaklanma sorununa çözüm bulun.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 29 Nisan 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Göz Çapaklanmasına Ne İyi Gelir (1 Yorum)

  1. Küçük yeğenimde haddinen fazla oluyordu , ada çayını bir deneyelim bakalım .
    Faydalı Bilgileriniz için teşekkür ederiz.