İltihaplanmaya Ne İyi Gelir


İltihap, vücutta zarara yol açabilecek olan virüs, kimyasal madde, bakteri gibi unsurların ya da önemli bir darbe alınması sonucunda hücrelerin zarar görmesiyle oluşan önemli bir sorundur.

Her ne kadar vücudun savunma mekanizması olarak gerekli olduğu noktalar olsa da ağrı, hareket ettirememe, şişlik, kızarıklık gibi sonuçlara neden olan iltihaba çare bulunması son derece önemlidir. Bu durumda iltihaba ne iyi gelir sorusunun cevabı ön plana çıkmaktadır.

İltihaba Karşı Isırgan Otu

Isırgan otu, birçok şampuan ya da kozmetik üründe yer alan ve sağlığa büyük faydaları dokunan bir bitkidir. İltihaplanmaya ne iyi gelir sorusunun yanıtları arasında ısırgan otu yer almaktadır. İltihabı böbrekler aracılığıyla atmaya yardımcı olan ısırgan otu, vücuttaki kimyasal maddelerin etkisini azaltmakta ve ağrıları dindirmede etkili olmaktadır.

İltihaba Karşı Zerdeçal

Yapılan araştırmalara göre iltihaplanmaya ne iyi gelir sorusunun yanıtları arasında zerdeçal yer almaktadır. İçeriğinde kurkumin adı verilen bir madde bulunan zerdeçal, antioksidan etkilere sahiptir. Bu sayede vücuttaki histamin seviyesini oldukça düşürmekte ve bu durum da iltihapların kısa sürede atılmasında etkili olmaktadır.

İltihaba Karşı Fesleğen

Fesleğen, son derece faydalı ve düzenli tüketilmesi önerilen bir gıda maddesidir. İltihaplanmaya ne iyi gelir sorusunun yanıtları arasında fesleğen de yer almaktadır. İçeriğinde öjenol adından bir madde bulunan fesleğen, bu sayede iltihapların önlenmesine etkili olmaktadır. Kendine has bir kokusu ve tadı bulunan fesleğenin tüketimine dikkat edilmelidir.

İltihaba Karşı Zencefil

Günümüzde iltihaplanmaya ne iyi gelir sorusunun yanıtları arasında zencefil önemli bir yer edinmektedir. İçeriğinde paradol, zingeron ve ginerol isminde önemli maddeler bulunan zencefil, bu sayede vücutta ağrıyı tetikleyen iltihaplara engel olmaktadır. Aynı şekilde iltihap nedeniyle oluşan kızarıklıklar üzerinde de önemli bir etkisi bulunmaktadır.

İltihaba Karşı Sarımsak

Sarımsak, birçok sorunun çözümünü sağlayan, sıklıkla tüketilen bir gıda maddesidir. İltihaplanmaya ne iyi gelir sorusunun yanıtları arasında sarımsak başlarda yer almaktadır. Doğal antibiyotik adı da verilen sarımsağın içeriğinde bulunan sülfür sayesinde iltihapları gidermede etkilidir. Bu nedenle özellikle yutarak tüketilmesi birçok kişiye uzmanlar tarafından sıklıkla önerilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 28 Nisan 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın