Kuşkonmaz Otu Çayının Faydaları


Kuşkonmaz Otu Çayının Faydaları

Kuşkonmaz otu, eski zamanlardan bu yana birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. İçeriğinde A vitamini, B vitaminleri, E vitamini, PP vitamini, potasyum, kalsiyum, demir, fosfor ve yoğun miktarda folik asit bulunan kuşkonmaz otu çayının faydaları şu şekilde sırlanmaktadır:

Romatizmaya Etkileri

Romatizma, eklemlerde meydana gelen ve şiddetli ağrılara neden olabilen bir sorundur. Bu sorunun çözümünde doğal yöntemlere başvurmak önemlidir. Kuşkonmaz otu çayının faydaları arasında romatizma hastalığına iyi gelmesi yer almaktadır. Özellikle ağrılara iyi geldiği için bu çayın düzenli kullanılması önerilmektedir.

Şeker Hastalığına Etkileri

Şeker hastalığı oldukça yaygın bir şekilde görülen ve beslenme düzeniyle doğrudan etkili olan bir hastalıktır. Kuşkonmaz otu çayının faydaları arasında şeker hastalığına iyi gelmesi yer almaktadır. Kandaki şeker seviyesinin düşmesine neden olan bu çay, ilaç tedavisine destek olarak kullanılmaktadır.

Epilepsi Hastalığına Etkileri

Epilepsi, bazı dönemlerde nöbet şeklinde ortaya çıkan son derece önemli bir hastalıktır. Kuşkonmaz otu çayının faydaları arasında epilepsi nöbetlerine iyi gelmesi yer almaktadır. Bu sorunun tamamen tedavi edilemeyen bir sorun olduğu düşünüldüğünde kuşkonmaz çayı gibi doğal önlemlerin ne kadar önemli olduğu anlaşılacaktır.

Sindirim Sistemine Etkileri

Sindirim sisteminin düzensiz olması sonucunda kabızlık ortaya çıkmakta ve kilo alımı kolaylaşmaktadır. Kuşkonmaz otu çayının faydaları arasında sindirim sistemine olumlu etki etmesi yer almaktadır. Bu sayede kabızlık sorunu ortadan kalkacak ve kilo verme konusunda da önemli artılar sağlanacaktır.

Strese Etkileri

Stres sonucunda birçok önemli sorun meydana gelmektedir. Fiziksel ve psikolojik olarak problemlere neden olan stresle mücadele oldukça önemlidir. Kuşkonmaz otu çayının faydaları arasında strese iyi gelmesi yer almaktadır. Sakinleştirici etkisiyle stresli geçen günlerin sonunda içilmesi gereklidir.

Kuşkonmaz otu çayının faydaları arasında kalp sağlığına iyi gelmesi, iltihap söktürmesi , idrar söktürmesi yer almaktadır. Bu çayı yapmak için 2 çay kaşığı kurutulmuş kuşkonmaz otunun üzerine yeni kaynamış 200 ml su ekleyin. Bu karışımı yaklaşık 25 dakika demlenmeye bırakın ve gün içinde 2 kez yemeklerden önce tüketin.Hamile ve küçük çocuklarla birlikte bu bitkiye alerjisi bulunan kişilerin tüketmesi önerilmemektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 30 Mart 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın