Mantara Ne İyi Gelir


Mantar sorunu cilt problemleri arasında sık görülen ve bir an önce önlem alınması gereken bir sorundur. Bulaşıcı olan mantar sorunu özellikle ayak sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir.

Kapalı ve dar ayakkabıların uzun süre giyilmesi, ayağın duştan sonra tam olarak kurulanmaması gibi sorunlar mantara adeta davetiye çıkarmaktadır. Bu noktada mantara ne iyi gelir sorusu ön plana çıkmaktadır.

Mantar Sorununa Sarımsak

Sarımsak, içeriği nedeniyle birçok sağlık sorununa engel olan son derece önemli bir gıda maddesidir. Mantara ne iyi gelir sorusunun yanıtları arasında sarımsak yer almaktadır. Bunun için 8 diş sarımsağı bir miktar tuz ekleyerek ezin. Sonrasında cam kavanoza koyduğunuz bu sarımsağa çok az alkol ilave edin. Karışım yaklaşık 4 saat bekledikten sonra süzerek başka kavanoza alınır.

Ayaklar iyice temizlendikten sonra mantarlı olan kısımlara pamuk yardımıyla sürülür ve üzeri kapatılarak 3 saat bekletilir. Sonrasında temizce yıkanır ve durulanarak faydası görülür. Bu işlemi 2 hafta yapmanız mantarın geçmesini sağlayacaktır.

Mantar Sorununa Elma Sirkesi

Elma sirkesi, içeriği bakımından başta sindirim olmak üzere pek çok konuya iyi gelmektedir. Mantara ne iyi gelir sorusunun yanıtları arasında elma sirkesi yer almaktadır.

Bunun için yarım litre kadar elma sirkesini 1 litre sıcak suyla karıştırın ve geniş bir kaba koyarak ayaklarınızı bu suda yaklaşık olarak 45 dakika bekletin. Haftada iki kez bu yöntemi uygulayarak mantar sorunundan kısa sürede kurtulmanız mümkündür.

Mantar Sorununa Aynısafa

Aynısafa, birçok sorunda kullanılan önemli bir bitkidir. Mantara ne iyi gelir sorusunun yanıtları arasında aynısafa bitkisi yer almaktadır. Bunun için bir tutam aynısafayı suda kaynatarak soğumaya bırakın.

Bu su ılıkken bir leğene aktarın ve ayaklarınızı bu suda ovalamaya başlayın. Yaklaşık 15 dakika kadar ayaklarınızı suda beklettikten sonra temizce ayaklarınızı yıkayın.

Mantar Sorununa Aloe Vera Yağı

Aloe vera, özellikle kozmetik alanında sıklıkla kullanılan faydalı bir bitkidir. Mantara ne iyi gelir sorusunun yanıtları arasında aloe vera yağı bulunmaktadır. Bunun için mantarlı olan bölgeye bir pamuk yardımıyla aloe vera yağını uygulayın ve günde 2 kez tekrarlayarak mantar sorunundan kurtulun.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 27 Nisan 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın