Prostata İyi Gelen Bitki Çayları


Prostata İyi Gelen Bitki Çayları

Erkeklerin korkulu rüyası olan prostat problemleri, günümüz imkanlarında çözüme kavuşturulabilmektedir. Ancak ilaçların yararları kadar zararları da olduğunu bilen ve bu zararlardan kaçınmak isteyen bilinçli kimseler, bitkisel yöntemlere başvurmayı tercih etmektedirler.

Prostat için modern tıbbın ilaçlarından faydalanılabileceği gibi, birtakım bitki çaylarından da istifade edilebilir. Prostata iyi gelen bitki çayları bu yazımızda listelenmiştir:

Prostat İçin Brokoli Çayı

Uygulanacak brokoli çayı prostattaki rahatsızlığın türüne göre farklı biçimlerde uygulanabilmektedir. İyi huylu prostat büyümesinde şikayetler sadece 1-2 yıldır sürmekte ise prostat çayı şu şekilde uygulanır: Kaynayan bir litre içme suyuna 150 gram brokoli atılır. Kısık ateşte 5 dakika haşlandıktan sonra suyu süzülür.

Elde edilen çay üçe bölünerek biri sabah, biri öğle, biri akşam yemeğinden önce aç karnına içilir. 20 dakika boyunca su dışında hiçbir şey tüketilmez. Bir hafta içilip üç gün ara verilir. Sonra tekrar bir hafta içilip üç gün ara verilir. Tekrar bir hafta içilir ve böylece 21 gün boyunca bu çay tüketilmiş olur. Hastalığın tekrar etmesi durumunda bu çay 15 gün daha aynı şekilde tüketilir.

İkinci terkip ise şöyledir: Eğer prostat şikayetleri 2 yıldan daha uzun süredir devam ediyorsa tedavinin 4-5 gün süreyle devam etmesi gerekir. Yine yukarıdaki sayılarla 3’er gün ara verilerek birer hafta şeklinde uygulanır.

Prostata Sarı Kantaron Çayıyla Gelen Şifa

Bu çay buzdolabında uzun süre saklanabildiği için fazla miktarda yapılması daha iyidir. Çay için 500 gram sarı kantaron, 8 litre kaynar suyla 40 dakika kaynatılır ve süzülür. Üç gün her yemekten 1 saat önce birer bardak bu çaydan içilir.

Kereviz Yapraklı Çay

Prostata iyi gelen bu bitki çayı için, 10 gram kereviz yaprağı veya tohumu,10 gram hazanbel ayrı ayrı birer litre su ile 10’ar dakika kaynatılır. 30 dakika dinlendirdikten sonra sabah akşam tok olarak birer su bardağı içilir. İki terkip de bir ay boyunca içilmelidir.

Isırgan otunun kaynar suda bir süre bekletilerek yapılan çayı, prostata iyi gelen bitki çayları arasındadır.

Ayrıca maydanoz da kaynar suda bekletilerek elde edilen çayıyla, prostat problemlerine şifa olacaktır.

Bir yemek kaşığı mısır püskülü, iki bardak suyla 5-10 dakika kaynatılarak elde edilen çay da prostata iyi gelen bitki çaylarındandır.

Prostat tedavisine gecikmeden bir an önce başlanılması gerekmektedir. Prostata iyi gelen bitki çayları ile tedavi olsanız bile, hastalığınızın gelişimini bir doktorun takip etmesi çok daha sağlıklıdır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 26 Mart 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın