Sivilcelere Karşı Yeşil Çay Mucizesi


Sivilcelere Karşı Yeşil Çay Mucizesi

Yeşil çay, özellikle son yıllarda ülkemizde önemli bir popülerlik kazanmıştır. Yeşil çayla ilgili yapılan bilimsel araştırmalar bu çayın etkilerini ortaya koymuştur. Son olarak Hintli bilim adamlarının yaptığı araştırmalar sonucunda yeşil çayın özellikle sivilce sorununda etkili olduğu ortaya çıkmıştır.

Sivilcelere karşı yeşil çay mucizesi konusu uzun süren çalışmalar sonucunda kanıtlanmıştır. Kozmetik ürünlerinde bu çayın özüne yer verilmesi de önemli bir ayrıntıdır.

Sivilcelere Çözüm Olan Yeşil Çay Tarifi

Güzellik bakımından etkili olan yeşil çayın demlenme süreci oldukça önemlidir. Sivilcelere karşı yeşil çay mucizesi unsurundan faydalanmak için öncelikle çayı yapmadan demliğin içine bolca sıcak su gezdirerek dökün. Bir yemek kaşığı yeşil çayın üzerine yaklaşık 80 derece olan 250 ml sıcak su koyarak 30 saniye demlenmesini bekleyin.

İlk demlenen çayın suyunu dökerek aynı işlemi bir kez daha yapın ve bu kez 1 dakika bekleyin. Sonrasında süzerek çayı tüketin ve bunu gün içinde tekrarlayın. Yeşil çayın içine şeker koymanız etkisini azaltacaktır.

Sivilcelere Yeşil Poşet Çay

Yeşil çayın demlenmesi konusunda vakit kaybetmek istemeyen kişiler için poşet çay yöntemi ön plana çıkmaktadır. Sivilcelere karşı yeşil çay mucizesi denildiğinde poşet çay yöntemi akıllara gelmektedir. Poşet yeşil çayı kullandıktan sonra onu atmayarak önceden temizlediğiniz cildinize uygulayabilirsiniz.

Poşet çayı sivilcelerin üzerine koyarak 20 dakika bekletin ve kısa sürede sivilceli bölgedeki iltihapların kuruduğunu görün. Sivilcelerin üzerine sıcak şekilde uygulamamaya dikkat etmeniz gerekmektedir.

Sivilcelere Karşı Naneli Yeşil Çay

Nane ve yeşil çayın bir araya gelmesi son derece önemlidir. Sivilcelere karşı yeşil çay mucizesi için bir yemek kaşığı yeşil çay ile bir yemek kaşığı nane ve 1 yemek kaşığı papatyanın üzerine 1 su bardağı yeni kaynamış su koyarak 40 dakika demlenmeye bırakın. Sonra çayı süzerek önceden temizlediğiniz cildinize sabah akşam uygulayın.

Sivilcelere karşı yeşil çay mucizesi konusunda dikkat edilmesi gereken nokta kesinlikle şeker kullanmamaktır. Çayın etkisini daha iyi alabilmek için bal kullanmanız gerekmektedir. Bu sayede son derece kısa sürede iltihaplı sivilce sorunundan kurtulabilir ve daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 23 Mart 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın