Yağ Yakıcı Bitki Çayları


Yağ Yakıcı Bitki Çayları

Vücutta yağlanma hem çirkin görüntüsü, hem de sağlığa zararlı olması nedeniyle istenmeyen bir durumdur. Fakat bazı yeme alışkanlıkları ve yaşla birlikte zayıflayan metabolizma, vücutta yağ birikmesine neden olur. Yağları yakmak için spor ve diyet yapmanın yanında bitkisel bazı çaylar da kullanılabilir. Yağ yakıcı bitki çayları bu makalemizde listelenmiştir:

Ihlamur, Kuşburnu ve Altın Otundan Meydana Gelen Çay

Bu çayı hazırlamak için ıhlamurdan iki tutam, 10 tane kuşburnu ve bir tutam da altın otu kullanmanız yeterlidir. Kuşburnunun içerisindeki enzimleri salgılaması için çatlatılarak kaynatılması gerekir. Bu malzemeler, kaynamakta olan üç bardak suya atılır ve 7-8 dakika daha kaynatılır. Karışım ılınınca süzülür.

Bu çayın ömrü 5-6 saat kadardır. İkiye bölünerek içilebilir. Bu çay aç olarak tüketilmelidir. Kürün 1 ay kadar uygulanması, kilo vermek için yeterli olacaktır. Kürü uygulayanlardan 7-8 kiloya kadar verdiklerini söyleyenler vardır. Ancak metabolizması zayıf kimselerde bu sayı 3-4 kilolarda kalmaktadır. Kürün bir ay boyunca düzenli yapılması metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakımına yardımcı olur.

Yağ yakıcı bitki çayını kullananlar, herhangi bir diyet yapmadan da kilo verebildiklerini söylemektedirler. Ayrıca emziren annelerin kullanmasında hiçbir sakınca görülmemiştir.

Bol Meyveli Yağ Yakıcı Çay Tarifi

Bu yağ yakıcı çay 1 portakal, 1 limon, 1 yeşil ekşi elma, 1 çubuk tarçın, 10 karabiber tohumu, 5 karanfil, 2 dilim taze zencefilden yapılır.

Meyveler iyice yıkanıp kabukları soyulmadan dilimlenir ve derin bir çaydanlığın içerisine konur. Üzerine kabuk tarçın, tomurcuk karabiber, taze zencefil ve karanfil de eklenir. Sonra 1 litre içme suyu da koyularak ağzı kapatılır. 15 dakika kaynatıldıktan sonra süzülerek, ister sıcak ister soğuk olarak içilir.

Bu karışımın yağ yakmasını sağlayan en büyük etken elma ve tarçının şekeri dengeleyerek tatlı isteğini engellemesi ve limonun içeriğindeki sitrik asitle sindirime yardım etmesidir. Ayrıca diğer malzemeler de metabolizmayı aktifleştirir.

Bu çayın günde 3 kez yemeklerden önce aç olarak, bir de gece yatmadan önce bir fincan içilmesi yararlıdır. Bir aylık bir kullanımdan sonra bir hafta ara verilir. Bu çayın ödem attırıcı özelliği de olduğundan, ödem attırıcı çaylar ise vücudu susuz bıraktığından günde 2 litreden daha fazla su da tüketmek gerekir. Düzenli kullanımda bu çay ayda yaklaşık 4 kilo vermenizi sağlayabilir. Ayrıca içeriğindeki bol meyve sayesinde vücudu da dinç tutacaktır.

Bu yağ yakıcı bitki çayları sayesinde kilo verebilir ve sağlıklı bir yaşama merhaba diyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 26 Mart 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın