Yeşil Kahvenin Faydaları


Yeşil kahve, kahve ailesinin en dikkat çeken üyeleri arasında yer almaktadır. Kahve çeşitleri arasında sağlığa faydası en fazla olan gösterilen yeşil kahve, normal kahveden farklı bir şekilde işlenmekte ve farklı bir şekilde yapılmaktadır.

Özellikle son dönemlerde yaygınlaşmaya başlayan yeşil kahvenin faydaları şu şekilde sıralanmaktadır:

Kilo Vermeye Etkileri

Fazla kilo sorunu olan kişilerin sürekli olarak bu konuya dikkat etmeleri gerekmektedir. İçeriğinde bulunan klorojenik asit sayesinde yeşil kahvenin faydaları arasında kilo vermeye yardımcı olması yer almaktadır. Yapılan araştırmalar sonucunda bu faydalı asidin vücutta depolanan fazla yağları eritmekte etkili olduğu ispat edilmiştir.

Beyin sağlığına Etkileri

İçeriğinde yeterli miktarda kafein bulunan yeşil kahvenin faydaları arasında beyin sağlığını olumlu etkilemesi yer almaktadır. Yapılan araştırmalar sonucunda hafıza odaklanması, yorulmaya karşı dayanıklılık sağlayan yeşil çay, beyin fonksiyonlarının gelişiminde önemli bir yere sahiptir ve ilerleyen yaşlarda oluşacak sorunları önlemede etkilidir.

Kansere Karşı Etkileri

Kanser türleriyle sağlıklı hücrelerin mücadele etmesi doğru takviyelerle mümkün olmaktadır. İçeriğinde bileşik antioksidanlar bulunması sayesinde yeşil kahvenin faydaları arasında kanserle mücadele etmesi yer almaktadır. Vücuda zarar veren serbest radikallerin etkisini azaltan bu kahve, sağlıklı hücre oluşumunu desteklemektedir.

Yaşlanma Belirtilerine Karşı Etkileri

Yaşlanma belirtilerinin geciktirilmesi hem fiziksel hem de ruhsal açıdan önem taşımaktadır. Yeşil kahvenin faydaları arasında yaşlanma etkilerini geciktirmesi yer almaktadır. İçeriğinde bulunan yoğun antioksidanlar sayesinde özellikle ciltte görülen kırışıklık, solgunluk gibi etkilerin ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır.

Kalp Sağlığına Etkileri

Kalp sorunları günümüzde ölüme en fazla sebebiyet veren sorunlar arasında yer almaktadır. Yeşil kahvenin faydaları arasında kan basıncını düzenlemesi ve bu nedenle kalp sağlığını olumlu etkilemesi yer almaktadır. Kalbin daha sağlıklı bir şekilde çalışması için önemli maddeler içermektedir.

Yeşil kahvenin faydaları bu şekildedir. Bu kahveyi hazırlamak için bir cezve içine 2 kaşık çekilmiş yeşil kahve ekleyerek üzerine 1 su bardağı su koyun. 5 dakika kadar kaynattıktan sonra 2 dakika civarında demlenmesi için bekleyin. Sonra süzme işlemini yaparak günde iki fincan tüketmeniz ve fazla tüketiminden kaçınmanız gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 9 Nisan 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın