Zayıflamak İçin Bitki Çayları


Zayıflamak İçin Bitki Çayları

Kilo sorunu günümüzde artış gösteren, yanlış beslenme alışkanlıklarının yanı sıra hareketin azalmasıyla ortaya çıkan bir sorundur. Bu sorunla ilgili çeşitli cerrahi yöntemler ya da ilaçlar kullanılsa da doğal yöntemleri tercih etmek daha doğrudur.

Bu noktada zayıflamak için bitki çayları şu şekilde sıralanmaktadır:

Böğürtlen Yaprağı Çayı

Günümüzde zayıflamak için bitki çayları denildiğinde akıllara gelen çaylar arasında böğürtlen yaprağı çayı yer almaktadır. Bu çayı yapmak için 4 yemek kaşığı böğürtlen yaprağı, iki çay kaşığı huş ağacı yaprağı, 2 çay kaşığı öksürük otu gerekmektedir. Tüm malzemeyi iyice karıştırdıktan sonra üzerine 1 su bardağı yeni kaynamış su ekleyin ve 20 dakika demlenmeye bırakın. Demlenen çayı süzdükten sonra sabah ve öğle yemeklerinden önce 1’er bardak içebilirsiniz.

Akdiken Kabuğu Çayı

Zayıflamak için bitki çayları arasında akdiken kabuğu çayı yer almaktadır. Bu çay için 3 yemek kaşığı akdiken kabuğu, 1 yemek kaşığı nane yaprağı, 1 yemek kaşığı karahindiba kökü, 1 yemek kaşığı rezene meyvesi gerekmektedir. Malzemeleri iyice ufaltıp karıştırdıktan sonra üzerine 1 su bardağı kadar kaynar su ekleyerek 15 dakika demlenmeye bırakın. Soğuyan çayı süzdükten sonra 2 ay boyunca her sabah aç karnına 2 yemek kaşığı tüketin.

Üvez Meyvesi Çayı

Doğal yollarla zayıflamak isteyenler bu konudaki tercihleri dikkatli yapmalıdır. Zayıflamak için bitki çayları arasında üvez meyvesi çayı bulunmaktadır. 7 yemek kaşığı kuru üvez meyvesi ile birlikte 3 yemek kaşığı kuşburnunu iyice karıştırın. Bu karışımın üzerine 1 su bardağı kadar yeni kaynamış suyu ekleyin ve 4 saat boyunca demlenmesi için bekleyin. Süzdükten sonra günde 3 kez yemeklerden önce ılık bir şekilde tüketmeniz önerilmektedir.

Kayışkıran Otu Çayı

Zayıflamak için bitki çayları arasında kayışkıran otu çayı yer almaktadır. 2,5 yemek kaşığı kayışkıran otu ile aynı miktarda civanperçemi, sinirotu, tutsan otu, mavi cantiyan ve yarım limon gerekmektedir. Tüm malzemeyi karıştırdıktan sonra üzerine 2 su bardağı yeni kaynamış su koyarak temiz havluyla sarın ve soğumasını bekleyin. Demlendikten sonra süzere günde 2 kez yarım bardak tüketin.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 4 Nisan 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın